Sahara trail

Đurđevac je u subotu 08.04. bio domaćin utrke HRVATSKA SAHARA TRAIL 2023.

Okupilo se više od 450 trkača među kojima su bili i atletičari AK KOPRIVNICA.Trčalo se na kratkoj stazi 5,7 km i dugoj stazi 17,2 km.
Pobjednik u muškoj konkurenciji na kratkoj stazi bio je naš atletičar Mario Martinčić s vremenom 22:10, a Matija Antolaš je zauzeo 6.mjesto s vremenom 23:58
U ženskoj konkurenciji na istoj stazi, Sara Podoreški zauzela je 3. mjesto s vremenom 28:56.
Mia Vuk je osvojila 5.mjesto, a Jelena Dolenec 12.mjesto.

Na dugoj stazi 17.2 km, najbolje plasirana je bila Vanja Rupčić. Ona je u kategoriji žena osvojila 3.mjesto s vremenom 1:24:32.
Ivana Antolaš zauzela je 7.mjesto, Maja Lončar 19.mjesto, Marina Matota 22.mjesto i Nataša Sušanj 35.mjesto.
Na istoj stazi, u kategoriji muškaraca, Gordan Pazić osvojio je 10.mjesto, Hrvoje Rupčić 21.mjesto, Mirko Antoljak 23.mjesto, Nikola Kovačić 58.mjesto i Tomislav Cestar 61.mjesto.

Po prvi puta održana je CANICROSS UTRKA u kojoj su trkači trčali sa svojim psima. Oni su trčali stazu dužine 5,7 km.
U ovoj utrci Ivana Merc je sa svojim psom osvojila 3.mjesto.