Dora Lovrinović zlatna na 60m, brončana na 80m prepone na prvenstvu Hrvatske za mlađe kadetkinje

Lovrinović prvakinja Hrvatske na 60m za mlađe kadetkinje

U subotu 18.lipnja atletičari AK Koprivnica su nastupili na prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete i mlađe kadetkinje i kadete i kadetkinje u Varaždinu.

U konkurenciji kadeta Ivan Bebek je osvojio 8.mjesto na 100m prepone s osobnim rekordom 16,76, a Lukas Petrić je osvojio 18.mjesto na 60m s osobnim rekordom 7,92.

U konkurenciji mlađih kadeta Petar Slavinić je osvojio 15.mjesto u bacanju vortexa i 7.mjesto na 400m s osobnim rekordom 1.02,66, Dorian Držanić je osvojio 12.mjesto na 400m s osobnim rekordom 1.05,59, Luka Kolonić je osvojio 16.mjesto na 400m u vremenu 1.07,77 i 17.mjesto na 60m u vremenu 8,62. Teo Ištvan je osvojio 25.mjesto na 60m u vremenu 8,85. Štafeta mlađih kadeta na 4x60m u sastavu Teo Ištvan, Petar Slavinić, Luka Kolonić i Dorian Držanić je osvojila 6.mjesto u vremenu 33,85.

U konkurenciji mlađih kadetkinja Karla Obranović je osvojila 67.mjesto na 60m s osobnim rekordom 9,30, Tija Požgaj je osvojila 61.mjesto na 60m s osobnim rekordom 9,14, Lana Grudić je osvojila 48.mjesto na 60m s osobnim rekordom 8,84, Zara Rupčić je osvojila 35.mjesto  na 60m s osobnim rekordom 8,72. Štafeta mlađih kadetkinja na 4x60m u sastavu Tija Požgaj, Lana Grudić, Zara Rupčić i Dora Lovrinović je osvojila 7.mjesto u vremenu 33,18.

I za kraj mlađa kadetkinja Dora Lovrinović je osvojila 3.mjesto i brončanu medalju na 80m prepone u vremenu 13,24 i 1.mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske na 60m u vremenu osobnog rekorda 7,95.

Valja napomenuti da je Dora Lovrinović trenutno ove godine  jedina mlađa kadetkinja u Hrvatskoj koja je 60m istrčala ispod 8 sekundi i  da je to trenutno najbolji mlađe kadetski rezultat u Hrvatskoj nakon 2017.godine kada je Matea Čerina iz Benkovca postavila hrvatski rekord na 60m za mlađe kadetkinje u vremenu 7,83 (Matea Čerina je te 2017.godine u dvorani postignula 7,90). U međuvremenu ispod 8 sekundi spustila se je jedino Mia Wild iz Slavonije iz Osijeka 2019.godine s rezultatom 7,97.